Madeleine Pyk – en samling F769

VASER, 3 st, keramik, Edgar Böckman samt Kraitz.

Böckmans vas med dekr i blått mot ljusbeige botten. H 34. 2 vaser sign Kraitz, brun glasyr. H 9 och 19.

Slitage. Böckman vasen något krackelerad. Kratiz vaserna med obetydliga nagg.

Utropspris
1 000 SEK