KUNGLIGA DOKUMENT,6 st, Konung Gustaf V av Sverige, egenhändiga namnteckning, Stockholms slott resp Solliden 1930-40-tal

Entledigande, förordnande, fullmakt, konstitutorial för officer. Bladstorl 22 x 36.

Slitage, veck, fläckar, gulnade.

Proveniens

Albrecht Lars Otto Salomon Berg von Linde.

Utropspris
1 500 SEK