KUNGLIGT BREV, Kronprins Oscar av Sverige, dat 1836.

Brev ställt till Baron Fleming: "Jag glömde att säga i morse att middagen för Danska och Preussiska ministern blir imorgon med inalles 10 a 12 främmande.
Vänskapligt
O
detta är skrivet den 13 april 1836"

Slitage, skada med hål, veck, fläckar.

Proveniens

Baron Fleming.

Avskrift på tyska medföljer.

Utropspris
1 200 SEK