PRYDNADS- / DRYCKESHORN

Nyrenässans, sent 1800-tal.

Horn med lock i mässing med knopp i form av mansfigur med hjälm och sköld. Dekor på horn i mässing formad till druvor, vinblad och blomsterrankor. På svartmålad sockel. H 67.

Konditionsrapport

Horn med spricka. Bucklor i dekor och lock. Sockel med omfattande färgbortfall.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss