KRÄFTTALLRIKAR, 11st, flintgods, Rörstrand, 1900-talets andra häft.

Vita med bård av kräftor i relief, röd kant. Diam 24.

Bruksslitage. Nagg. En tallrik med gneomgående spricka från kant och över spegeln.

Utropspris
4 000 SEK