MORMORSUR OCH BROSCHHÄNGE, 2+1, 14k resp 18k guld, 1900-tal.

Båda cylindergång. Ett ur 14k med integrerat broschhänge 18k, vikt hänge ca4g. Mormorsur med pärlringar och emaljboett, double. Diam 2,9 resp 2,7.

Ej funktionstestade. Slitage, bucklor, pärlor saknas.

Utropspris
3 000 SEK