VÄGGUR, empire, Ryssland 1800-talets början.

Förgylld urtavla samt fodral, kröndekor med örn, reliefdekor med dubbelhövdad örn samt lagerkrans. Originalglas. L 36, b 13 h 43

Slitage, repor, lagningar. Ej funktionstestat. Nyckel saknas.

Utropspris
600 EUR