BESTICKSERVIS, 73 delar, sterlingsilver, "Olympia", Carl M Cohr, Köpenhamn, 1930-tal, importstmpl. Vikt 2 680 g.

8 bordsknivar, 8 bordsgafflar, 8 bordsskedar, 8 förrättsknivar, 8 förrätssgafflar, 8 smörgåsgafflar, 8 glasskedar, 1 såsslev, teskedar samt 8 kaffeskedar. Knivarnas blad av rostfritt stål. Tillverkades 1900-1940.

Bruksslitage.

Utropspris
12 000 SEK