GLASSERVIS, 49 st, bl a "Mambo", Lennart Rosén, Reijmyre, 1950-tal.

20 större dricksglas, 6 mindre dricksglas, 10 vinglas, 6 likörglas och 7 snapsglas. Olikfärgade glasmassor, glasen är ej från samma serie.

Bruksslitage och slitage. Enstaka nagg.

Utropspris
3 000 SEK