VASER, två st samt FLASKA, glas, Bertil Vallien, Kosta Boda. 1900-tal.

Vaser med överfång i olika toner mot blå fond. Flaska av blått glas. Signerade B. Vallien. Större vas sign. Beijer AB 125 år. H 14,5-20.

Obetydliga repor.

Utropspris
1 500 SEK