VAS samt SKÅL, glas, sign. Timo Sarpaneva, Iittala Finland 1900-talets senare hälft.

Vas i gråtonat glas, sign. Timo Sarpaneva 3354, etikettmärkt Ittala. L 12, h 13,5.
Skål, mörkgrått glas, sign. Timo Sarpaneva Iittala -56. Diam. 9,5, h 8,5.

Vas med nagg. Skål med bruksslitage och enstaka repor.

Utropspris
200 EUR