305220
PARTI KERAMIK, 6 delar, bla Royal Copenhagen och Saxbo, Danmark, 1900-talets mitt till andra hälft.

Vas, grönbrun glasyr, Nymölle, Stentöj, EK. 2 skålar, Jais Nielsen och Gerd Bögelund, Royal Copenhagen. 3 skålar Saxbo, Danmark. En miniatyrskål medföljer. H 3-20, diam 4,5-13.

Smärre slitage. Kantnagg.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 800 SEK