DOCKSKÅPSMÖBLER, 7 del, Berit Bergström, Nolbyn, Värmländskt Hantverk, 1930-/1940-tal.

Soffa, bord, karmstol samt 2 stolar, stol, bord. Docka, spegel, 2 porslinshundar, vas. Soffans L 19.

Smärre slitage.

Proveniens

Enligt uppgift arv efter Berit Bergström.
Utställd i Lindesbergs Museum 1999.

Utropspris
2 000 SEK