KÖPMANSDISK, enligt uppgift från ett Apotek, Jämtland, 1800/1900-tal.

Avlång form. Dubbelsidig. Masonitskiva upptill. 5x2 lådor överst. Undertill i mitten 30x2 st små lådor flankerad av 2x2 skåpluckor. L 200, B 82, H 98.

Bruksslitage. Märken och repor. Delvis renoverad. Fanérskador.

Utropspris
6 000 SEK