Smycken
305624

RING OCH HÄNGEN, 1+2st, 14k resp 18k guld. Tot vikt 17,1g.

Ring, 14k guld med blå sten, st 18,25/57. Hänge, runt, turkoser, pärla, små rosenstenar o krönande bandrosett, h 3,5. Runt hänge med karneol camé, krans av rosenstenar och pärlor, diam 1,5.

Skador. Slitage. Nagg.

Utropspris
1 500 SEK