Fanerat med björk. Beslag av trä. 5 lådor samt utdragbar skrivskiva. Uppsats med 2 skåp. Intarsiadekor. Etikettmärkt Georg Hannamann, München, Möbelfabrik. L 110. B 63. H 114.
Smärre fanerskador. Repor. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.