DOCKSERVIS, ÄGGKOPPAR ett par, samt FIGURIN, 11 delar, Flintgods, "Snövit" Walt Disney, bla.Rörstrand, 1900-talets mitt.

Dekor med motiv ur snövit och de sju dvärgarna. Tekanna, samt 6 koppar med fat. Skål. Äggkoppar. Figurin i form av Tingeling. H 2-14.

Slitage, repor, glasyrkrackelyr.

Utropspris
1 500 SEK