PARTI GLAS, 9 delar, "Sargasso sarja", Kaj Franck, sign Nuutajärvi, 1900-talets mitt.

3 bålskålar, 5 pokaler samt en korg. Klart glas samt bruntonad glas med blåsor. Sign Nuutajärvi Notsjö, några med etikettmärkning. H 15-19.

Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK