BÖCKER

3 st, bla "Det moderna träsnittet", av Isaac Grünewald och Siri Derkert.

"Det moderna träsnittet", träsnitt av bland annat Siri Derkert och Isaac Grunewald, Råsunda, 1917.
"Kung Salomo och Morolf" av Isaac Grunewald, med signatur och dedikation: "Till min gamle vän Einar Josephson, dessa teckningar, Paris aug 1926, Isaac Grünewald", Stockholm 1922.
"Resa i Balkanluft", signerad av Albert Engström, Helsingfors 1933.

Olika inbundna, mjukpärm och hårdpärm.

Konditionsrapport

Slitage. Ej genomgångna.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss