Madeleine Pyk – en samling F769

SERVIS, 28 delar, porslin, "Paradis", Birger Kaipiainen, Arabia 1900-talets slut.

6 mattallrikar
6 skålar
6 koppar med fat (ett extra fat)
6 assietter (en stämplad 1968)
1 serveringsfat
1 serveringsskål (II sortering)
1 terrin
Diam. 16,5-35,5, h 7,5-20,5.

Enstaka nagg, repor.

Utropspris
250 EUR