SERVISDELAR, 167 delar, flintgods, "Japan", Rörstrand 1900-talets början, samt TALLRIKAR, 12 st, "Parisenne", Rörstrand.

11 sopptallrikar diam 26, 21 sopptallrikar diam 22, 28 assietter diam 15-19, 7 kaffekoppar med fat, 5 tekoppar, 18 mattallrikar diam 25, 21 mattallrikar diam 22, kanna h 20, såsskål, såsbåt, fiskfat med insats l 50, bricka diam 32 samt 2 uppläggningsfat l 43. 10 tallrikar liknande dekor Rörstrand "Parisienne diam 21.

Varierande ålder och kvalitet. Smärre missfärgningar och krackelyrer, ett fåtal kantnagg. Kanna med spricka. 32 medföljande delar missfärgade.

Utropspris
5 000 SEK