KUNGLIGA AUTOGRAFER, 2st SAMT BOK, Prins Eugen resp Prins Bertil, en dat 1945.

Prins Eugens korrespondenskort med präglat och förgyllt monogram under kunglig krona: "Tack för det vackra kortet o f d vänliga önskningar, Eugen 1945" , bildstorl 10 x 13,5. Vykort föreställande Kronprinsessan Margareta av Sverige med sonen prins Bertil, egenhändigt sign av Prinsen. 8,5 x 13,5.
Boken "Prins Eugens Waldemarsudde" av Gustaf Lindgren, Stockholm 1948. Helfranskt skinnband med guldsnitt, medföljer.

Slitage, korrespondenskortet ej examinerat ur ram.

Utropspris
2 000 SEK