TRÅGSOFFA, delvis rokoko och 1700-tal.

Bonad. Trågsarg. Sex svängda ben samt ett rakt stödben baktill. Skuren dekor av bl.a. akantusblad. Klädd sits. L 210.

Renoverad och kompletterad med senare delar. Sprickor och repor. Förstärkt. Klädsel med slitage och fläckar.

Utropspris
12 000 SEK