SKRIVBORD samt STOL, märkt Svegards Markaryd, 1950/60-tal.

Stol med stomme i trä, sits i svart imitationsläder. Skrivbord i teak, njurformat. Framsida med två hyllplan, baksida med hurts med fyra lådor. L 129, B 68, H 77.

Sits med smärre skada. Slitage. Repor. Nött. Märken / fuktfläckar.

Utropspris
4 000 SEK