KNIVAR, 12 st, silver, empire, Carl Wilhelm Troselius, Stockholm, 1832.

Dekor av snäcka och sköld. L 24,5.

Slitage, bucklor, skador, lagningar. Senare knivblad i rostfritt stål. Monogramgravyr.

Utropspris
2 000 SEK