MATKNIVAR, 37 delar, silver, bl. a. modellen Mussla, Helsingfors/Tavastehus 1900-talest första hälft.

12 förrättsknivar, Viktor Lindman Helsingfors 1915.
8 matknivar, Hjalmar Fagerroos, Helsingfors 1908.
6 matknivar, Viktor Lindman, Helsingfors 1911-1912.
5 förrättsknivar, Kultakeskus, Tavastehus.
3 matknivar Kultakeskus, Tavastehus 1923.
2 fruksknivar Kultakeskus, Tavastehus 1939.
1 förrättskniv Kultakeskus, Tavastehus 1927.
L 17-25.

Slitage, repor, rost, enstaka blad lösa.

Utropspris
500 EUR