KUNGLIGA FOTOGRAFIER, 2 st, Prinsessan Margaretha resp Christina av Sverige, egenhändigt sign.

Prinsessan Margaretha, sign o dat 1951, signerat av hovfotograf Jaeger. Prinsessan Christina, sign o dat 1950. Bildstorl 16 x 22. Fotografi från Prinsessan Margarethas bröllopsmiddag på Solliden medföljer separat. Fotograf E. Bengtsson.

Slitage, Christinafotot saknar glas.

Proveniens

Föreståndarinnan på Röda Korsets sjukhem, Stockholm.

Utropspris
3 000 SEK