BORDSLAMPA, mässingspatinerad metall, Limousin, art deco, 1920/30-tal, sign.

Kvinna som bär upp en bricka med en äggformad ljuskupa. Höjd inkl. sockel. 43,5.

Bruksslitage. Smärre märken och repor. Spricka på ljusskupan samt en liten hålflisa. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK