SERVIS, 52 delar, porslin, "Valencia", Ulla Procopé, Finland, 1970-tal.

Dekor i koboltblått på vit botten. 2 underlägg, 2 fat diam 36, 3 skålar, 6 tallrikar, 6 djupa tallrikar, 6 förrättstallrikar, 6 äggkoppar, 6 tekoppar med fat, 6 kaffekoppar med fat, 6 assietter, 2 marmeladskålar med lock, skål med hänklar.

Mindre slitage och repor.

Utropspris
15 000 SEK