BOK, "Belli Civilis Libri Decem" av M. Annaei Lucani, London 1728.

Graverad titelplansch, helfranskt skinnband med präglat och förgyllt crestmärke.

Hårt slitage, skadat bokband, lösa pärmar, skinnryggen saknas delvis. Ej genomgången.

Utropspris
1 200 SEK