OKÄND KONSTNÄR, 3 st skissböcker med reseäventyr, dat 1918, 1919 och 1921.

Akvarellerade teckningar med pratbubblor, skildringar av friluftsliv, kräftskiva, svampplockning och skämtsamma upptåg av tre fröknar på lantligt äventyr i Sörmland. Bladstorl 13 x 9,5. Pärmar av klot resp konstskinn.

Slitage, ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
1 200 SEK