SPEGEL, rokoko, 1700-tal.

SPEGEL, rokoko, 1700-tal.

Förgylld. Krön med delvis genombruten dekor av rocaille samt blom- och bladdekor. Liknade underdel. I ramen infällt spegelglas med dekor av blommor. H ca 140.

Senare glas. Renoverad. Dekorlagningar. Ramglas med skador. Krön med skada. Backstycke saknas. Anlupet glas. Smärre sprickor. Maskstunget.

Utropspris
10 000 SEK