Pierre-jules Mene

(Frankrike, 1810-1879)
Pierre-jules Mene
(Frankrike, 1810-1879)

PIERRE-JULES MENE, skulptur, signerad P.J. Mene och med gjutarstämpel Susse Freres Editeurs, Paris.

Hjortar i kamp. Guldpatinerad brons. Höjd 27, längd 59.

Smärre slitage.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.

Utropspris
15 000 SEK