FÄLLBORD, empire, 1800-talets första hälft.

Björk. Oktagonal skiva med inneslutet sidenbroderi signerat AFCB och dat 1831. Tredelad pelarfot. Diam 68, H 78.

Ställvis blekt. Repor. Broderiet med skador.

Utropspris
2 000 SEK