310270
BÖCKER, 3+4, bla "Malvina" vol I-III, av Sophie Cottin, Paris 1825.

Även "Theater" vol I-II resp V-VI, av Gotthold Ephraim Lessing, Wien 1817. Det första verket med illustrerade titelplanscher. Samtida pappersband.

Slitage, smärre skador, ej genomgångna.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 500 SEK