SNEDKLAFFSEKRETÄR, troligen England tidigt 1800-tal.

Mahognyfanér, intarsiadekor av lövträ i form av snäcka. Beslag medföljer. L 75 B 38 H 92,5.

Slitage. Nyckelbrickor saknas. Beslag saknas. Lösa lister. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK