AMPEL, empirestil, troligen Ryssland el Frankrike, 1800-talets slut. H ca 70.

Mässing och patinerad brons. Dekor av stjärnor. Svängda armar för sex ljus. Buk av frostat glas med dekor av stjärnor.

Slitage.

Utropspris
5 000 SEK