ORDENSGRUPP, 7 delar, bl.a. Tyskland o Ryssland, 1900-talets första kvartal.

Sammonterade. Gustav V:s jubileumsminnestecken, St Stanislaus av tredje klassen, Tyska rödakorsorden, Röda korsets förtjänstmedalj med emaljerat kors, Röda korsets förtjänstmedalj, Charlottenkreuz , samt Frivilligkors för krigshjälp 1914-1916. Lös minnesmedalj Baden samt miniatyrspänne medföljer.

Slitage. Smärre emaljskador. Ursprungligen med ytterligare 3 ordnar som saknas.

Utropspris
10 000 SEK