MATTA, rölakan, Judith Johansson, sign. JJ, 1960-tal, ca 201x135.

Stiliserat geometriskt mönster i grön, grå, rosa och blåmelerat.

Slitage, ställvis hårdare. Fransar/franskanter med slitage/skador.

Utropspris
2 000 SEK