BESTICKUPPSÄTTNING, 31 del, silver, Tyskland, jugend, tidigt 1900-tal. Tot vikt inkl. rostfria blad ca 1877 g.

Jugenddekor av blommor och bladverk. Stämplar 800, A Kûhne Alten. Omfattande 6 matgafflar (L 21,5), 6 matknivar (L 25), 6 matskedar (L 21), 4 fiskknivar (L 20,5), 4 fiskgafflar (L 17,5), 4 teskedar (L 15) och soppslev (L 32).

Repor och bruksslitage. Monogram.

Utropspris
6 000 SEK