TAKAMPEL, mässing och koppar, 1800-talets senare hälft. Tot. h 116.

Skål i koppar med tre ljusarmar i mässing. Kring skålen fyra änglahuvuden, längsgående pärlstav, avslutande kotte i mässing. Skålens diam. 20,5.

Slitage, bristning i dekoren, ärg.

Utropspris
200 EUR