FICKUR, 9 st, silver (varav 2 nickel), tidigt 1900-tal.

De flesta med vitemaljerade urtavlor och svarta siffror. 1 även med röda siffror. Bl a Viking, John Qvarnström, Norrköping, Omega samt Fritz H Pettersson, Norrköping. Diam ca 5.

Repor. 4 urtavlor med sprickor. Några glas med nagg.

Utropspris
2 000 SEK