BESTICKSERVIS, 39 delar, silver, "Uppsala", Löfman, MEMA, Linköping, 1990-tal. Totalvikt ca 1960 gram.

11 bordsknivar, 10 bordsgafflar, 7 bordsskedar, 8 kaffeskedar, ostkniv, såssked, tårtspade. Samtliga knivar och tårtspade med blad i rostfritt stål.

Slitage.

Utropspris
7 000 SEK