PARTI SILVER, 12 delar, bla C G Hallberg, Stockholm, 1929. Tot vikt (inkl slev) ca 1244g.

4 fat i olika strl/modeller Diam 8,5- 25, slev L 34, 5 pokaler i olika strl H 5-10,5, skål på fot H 7, plakett L 9,5.

Slev med träskaft, inräknad i vikt. Repor. Bucklor. Anlöpningar.

Utropspris
5 500 SEK