GLASSERVIS, 65 delar, Kosta, "Lalin" 1900-tal.

16 champagnekupor, 11 starkvinsglas, 12 snapsglas, 13 selterglas (varav två något mindre) samtliga i klarglas. 13 vitvinsglas i grön glasmassa. H ca 8-13.

En champagnekupa, ett snapsglas samt två starkvinsglas med smärre nagg. Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK