MATSALSMÖBEL, 11 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors, 1960-tal.

Sex stolar, två karmstolar, matsalsbord, skåp samt sideboard. Vitlackerade. Brännmärkta. Bordet L 140, B 100, H 75. Två ilägsskivor B 55 vardera. Skåpet L 100, B 38, H 176. Sideboardet L 150, B 39, H 97.

Gulnade/inrökta. Fläckar. Repor och nötmärken. Smärre färgbrotfall.

Utropspris
15 000 SEK