PARTI GENEALOGISK LITTERATUR, 22 st, Sverige och Finland, bla "Sveriges Ridderskaps och Adelskalender 1900", 1900-tal.

Även bla "Finlands Adelskalender 1962", "Kalender öfver i Sverige lefvande Ointroducerad Adel...", Stockholm 1899, "Heraldisk Spegel" av CGU Scheffer, Stockholm 1964. Mest klotband.

Slitage, några blekta, ett bokband med stora skador. Ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK