Även bla "Finlands Adelskalender 1962", "Kalender öfver i Sverige lefvande Ointroducerad Adel...", Stockholm 1899, "Heraldisk Spegel" av CGU Scheffer, Stockholm 1964. Mest klotband.
Slitage, några blekta, ett bokband med stora skador. Ej genomgångna.