SPEGEL, sengustaviansk, hallstämplad, Stockholm 1782.

Bronserand. Krön med genombruten dekor samt medaljong. Pärl- och banstavsdekor. Delat glas. B 62, h 150.

Senare bronsering och bemålning, sprickor, skador. Senare glas. Senare krön.

Utropspris
5 000 SEK