KARMSTOLAR, ett par, Karl Johan, Johan Adam Vogt, Stockholm (verksam 1834 till 1843).

Mahognyfanér. Ryggbricka i form av pelta, svängda armlän, stoppad sits, sabelben. Märkta "Io.Vo."

Bruksslitage. Märken och repor. Torrsprickor. Lagning.

Utropspris
2 000 SEK