Otto Wilhelm Kjellberg

(Sverige, 1813-1876)
Otto Wilhelm Kjellberg
(Sverige, 1813-1876)

PARTI SILVER, 5 delar, bl a Otto Wilhelm Kjellberg 1836-1875, dat 1876. Totalvikt ca 561 gram.

Sockerströare, 2 st, tång, gräddsnipa samt
fat på fot. Gräddsnipa stämplad Otto Wilhelm Kjellberg, h14, dat 1876. Fat på fot, höjd 20. Stämplad FH 1877, Frans Holm, silversmed. Övertog faderns verkstad i Vadstena 1849. Stämplade mellan åren 1849-1882.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK